O nas

DOŚWIADCZENIE – TRADYCJA – JAKOŚĆ

Specjalnością Pracowni Konserwatorskiej A VISTA jest renowacja mebli starych, antycznych oraz przedmiotów artystycznych wykonanych z drewna.

Do mebli starych i antyków, mających ponad 100 lat stosujemy tradycyjne, sprawdzone techniki renowacji.
Staramy się jak najmniej ingerować w przedmiot naprawy. Wykorzystujemy materiały i środki najlepszej jakości przeznaczone dla profesjonalistów, pochodzące od renomowanych producentów.

  • stosujemy wyłącznie politurę nakładaną tamponem i wykonaną z naturalnego szelaku
  • nie używamy żadnych substytutów politur nakładanych pędzlem, syntetycznych podkładów ani lakierów
  • sklejamy meble tylko tradycyjnym klejem kostnym, który podczas kolejnych renowacji będzie mógł być łatwo usunięty bez uszkadzania drewna
  • stare powłoki politury usuwamy wyłącznie denaturatem i wełną stalową a lakiery chemicznym żelem dzięki czemu nie uszkadzamy starej, cennej dla wyglądu mebla patyny (by mebel stary nie wyglądał jak nowy!).
Dowiedz się więcej
Jesteś rzemieślnikiem? pasjonatem staroci? A może chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o renowacji antyków?

Zapraszamy do współpracy lub na staż.

Podzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą.

O Nas

Nasze doświadczenie

aniolki antyki

Początek

Zaczęło się, jak to zwykle bywa, od naprawy i renowacji własnych mebli. Najpierw meble po dziadkach, meble rodziców, potem własne, znajomych i przyjaciół.

Hobby

I tak, po paru latach traktowania tego jako hobby, głównie po namowach przyjaciół, została założona pracownia. Pasja do staroci przerodziła się w zawód. Początki były dość skromne. Mała, szesnastometrowa kanciapa na warszawskim Mokotowie i trochę podstawowych narzędzi.

Pracownia

Z czasem dorobiliśmy się pracowni z prawdziwego zdarzenia, wyposażonej we wszystkie potrzebne narzędzia i maszyny.

Przyszłość

Nadal, po przeszło 25 letniej działalności, największym naszym kapitałem jest zdobyta wiedza, doświadczenie oraz grono wiernych i zadowolonych, skoro wracają do naszej pracowni, klientów.